Защитаващият титлата си Карлос Алкарас (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 8,8 милиона долара.

Водачът в световната ранглиста победи победи полуфиналиста от Откритото първенство на Австралия Томи Пол (САЩ) с 6:4, 6:4 за 96 минути.

"Основното в този мач беше, че играех добре в атака. Не му позволих да играе своята игра - да атакува и да излиза на мрежата - направих тези неща първи... Изиграх наистина добър мач", каза Алкарас.

Испанецът направи по един пробив в двата сета и затвори двубоя с втория си мачбол. В спор за място на полуфиналите Алкарас ще играе с номер 9 Тейлър Фриц (САЩ), който елиминира седмия поставен Холгер Руне (Дания) с 6:3, 6:4.

Номер 2 Стефанос Циципас (Гърция) отпадна в четвъртия кръг след поражение от руснака Карен Хачанов с 6:7(4), 4:6.

В първия сет се игра без пробиви, а в тайбрека Хачанов взе четири от последните пет точки, за да поведе в резултата. Във втората част той взе подаването на Циципас в петия гейм и това му беше достатъчно за крайния успех.

На четвъртфиналите Хачанов ще играе с полуфиналиста от миналия сезон Франсиско Черундоло (Аржентина), който елиминира Лоренцо Сонего (Италия) с 3:6, 6:3, 6:2.

Номер 4 Даниил Медведев (Русия) също продължава напред след успех над Кентен Алис (Франция) с 6:4, 6:2. Следващият му съперник ще бъде Кристофър Юбанкс (САЩ), който надделя с два тайбрека над Адриан Манарино със 7:6(2), 7:6(5).

Финладенцът Емил Руусувуори също е четвъртфиналист, след като победи Ботик ван де Зандсхулп (Нидерландия) с 4:6, 6:4, 7:5.