Втората ни ракета Сесил Каратанчева се класира за основната схема на силния турнир с награден фонд $6,157,160 в Индиън Уелс, след като в двубой от последния втори кръг на квалификациите достигна до пълен обрат с 4:6, 7:5, 6:1 срещу Полин Пармантие.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за българката, която успя да реализира пробив още в първия гейм, но не задържа предимството си задълго и допусна моментален рибрейк за 1-1. В прословутия седми гейм Сесил имаше нови два шанса да спечели подаването на съперничката си, която обаче съумя да се измъкне. В крайна сметка се стигна до 4-5, когато последва маратонски гейм, в който Каратанчева отрази цели четири сетпойнта, но при петия се пропука и Пармантие поведе със сет аванс.

Във втората част французойката първа удари подаването на противничката си, осигурявайки си преднина от 3-1, но Сесил нямаше никакво намерение да се предава и моментално изравни за 3-3. Втората ни ракета дори имаше три шанса за нов пробив, които за съжаление пропусна, а след това от своя страна загуби подаването си и при 5-3 Пармантие вече сервираше за крайната победа. И когато по всичко изглеждаше, че участието на Каратанчева в Индиън Уелс е към своя край, тя отново показа борбен дух и с четири поредни гейма вкара мача в решителен трети сет.

Обратът на българката продължи с пълна сила и в третата част, където на два пъти измъкна сервис гейма на противничката си и поведе с 3-0, увеличавайки серията си на седем последователни гейма. Пармантие намери сили да върне единия пробив, но до края на днешния двубой достигна до само още един гейм и след 2 часа и 11 минути игра Сесил се поздрави с крайната победа.

Благодарение на този успех българката си осигури $10,485 и 30 точки за световната ранглиста, с които ще се изкачи с близо осем позиции до около №123.

По-късно днес ще стане ясно името и на следващата ѝ противничка, а интересна подробност е, че това може да бъде първата ни ракета Цветана Пиронкова. Останалите варианти са съответно Вера Звонарьова, Франческа Скиавоне, Куруми Нара, Елена Веснина, Кая Канепи, Магдалена Рибарикова, Катерина Синякова, Тереза Смиткова, Аника Бек, Яна Цепелова и Силвия Солер-Еспиноса.