Сесил Каратанчева успя да преодолее първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Лас Вегас (САЩ) с награден фонд 50 хиляди долара. Тя се наложи над французойката Ализе Лим със 7:5, 6:3 за час и 52 минути игра.

Първият сет беше особено труден за 27-годишната софиянка. Тя изоставаше на три пъти с пробив, но реализира обрат от 3:5 със серия от четири поредни гейма.

Във втория сет 26-годишната Лим, 190-а в класацията на УТА, направи пробив още в първия гейм, но в следващия Каратанчева върна пробива. Двете спечелиха по още едно подаване на съперничката си преди българката да задържи своето за 3:2. Това като че ли беше решителният момент в мача, защото след това Карантанчева с лекота спечели 3 от следващите 4 гейма, за да се класира за следващата фаза.

С победата си Сесил, която в момента е 234-а в света, си гарантира 760 долара и 8 точки за световната ранглиста.

За място на четвъртфиналите българката ще играе срещу поставената под номер 6 Тейлър Таунзенд (САЩ).