Българката Изабелла Шиникова продължава с прекрасното си представяне на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай с награден фонд 100 хиляди долара.

Виктория Томова се изкачи с две позиции и е №152 в света

Българката ще участва тази седмица на турнир в Дубай

Поставената под №6 в квалификациите Шиникова победи №4 Пемра Йозген от Турция  със 7-6(5), 6-2 за 1 час и 34 минути.

27-годишната Изабелла с пробиви четири пъти в първата част. Йозген сервираше за сета при 5-4 гейма, но българката изравни и успя да вкара частта в тайбрек.В дългата игра Изабелла навакса пасив от 3-5 точки, но със серия от четири поредни разигравания взе сета.

Във втората част софиянката дръпна с 5-1 и нямаше проблеми да затвори мача, за да запише трети успех в три мача срещу туркинята.

С победата Шиникова си осигури място в основната схема, заработвайки 887 долара и 6 точки за ранглистата на WTA.

Първата ракета на България Виктория Томова започва участието си в надпреварата по-късно днес следобед директно в първия кръг срещу германката Карина Витхьофт.