Изабелла Шиникова се класира за полуфиналите на сингъл и по двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Лагос (Португалия) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Поставената под №6 на сингъл Шиникова победи със 7:5, 6:3 третата в схемата Елън Перес от Австралия. Срещата продължи 1 час и 45 минути. Преди този мач българката постигна още две победи без да загуби сет. Тя елиминира с 6:3, 7:5 Дияна Марчинкевица от Латвия и Рия Батия (Индия) с 6:2, 6:0. За място на финала Шиникова ще играе срещу седмата поставена Джесика Малечкова от Чехия.

Шиникова направи страхотен обрат в първия сет. Тя изоставаше с 1:4, но спечели шест от следващите седем гейма. Във втория сет Изабелла поведе с 4:1 и затвори мача с 6:3.

По-късно днес Шиникова ще играе на полуфинал и в турнира по двойки. Българката в тандем с Джесика Пончет от Франция ще срещнат чехкините Мириам Колодзейова и Джесика Малечкова.