В среща от втория кръг на червената група на финалния за годината турнир "Мастърс" по тенис за мъже с награден фонд 4,45 милиона долара Иван Любичич (Хърватия) постигна изключителен обрат срещу защитаващия титлата си Давид Налбандян (Аржентина) и запази шансове да се класира на полуфиналите на последния за годината турнир "Мастърс".

Любичич бе на две точки от загубата в мача от втория кръг на "червената" група, но в крайна сметка достигна до успеха с 5:7, 7:6(7), 7:5 за 2:47 часа.

Налбандян водеше със 7:5, 5:4 и сервираше за мача. Той поведе с 30:15, след което загуби три поредни разигравания, а с това резултатът в сета бе изравнен.

В последвалия тайбрек хърватинът показа по-здрави нерви и спечели с 9:7 точки с ас при третия си сетбол.

Мачът вървеше равностойно в третия решаващ сет, но Любичич успя да пробие в 11-ия гейм, след което бе безпощаден при своя сервис и достигна до крайната победа.

Хърватинът направи цели 30 аса и 61 печеливши удара. Той допусна и 44 непредизвикани грешки, което обаче не се оказа фатално.

Налбандян завърши срещата с 30 печеливши удара, в това число 7 аса, както и с 32 непредизвикани грешки.

Със загубата шансовете на аржентинеца за втора поредна титла значително намаляха.