И трите български представителки отпаднаха още след първия кръг на квалификациите на турнира по тенис "Уимбълдън".

Сесил Каратанчева загуби нещастно след като пропусна три мачбола. Срещу Шераза Рей от Франция тя допусна обрат за 6:3, 6:7 (4), 4:6. Мачът продължи 2.31 часа.

Най-драматичен беше вторият сет. Каратанчева два пъти пробиваше и сервираше за спечелването на мача, но и двата пъти съперничката ѝ успяваше да се спаси. При 6:5 и свой сервис се получи най-дългият гейм в срещата, в който българската тенисистка три пъти можеше да стигне до победата, но допусна изравняване. В последвалия тайбрек Рей се наложи със 7:4 и взе сета.

Изходът на третия сет беше решен от пробива на французойката за 2:1. След това тя съхрани преднината си. В последния гейм Рей поведе с 40:0, а Каратанчева изравни. Френската състезателка обаче спечели гейма, а с това и победата.

Изабелла Шиникова не можа да окаже съпротива на японката Миза Егучи и загуби с 4:6, 1:6.

Третата ни представителка Елица Костова загуби с 4:6, 4:6 от белгийката Елизе Мертенс. Първият сет вървеше оспорвано до 4:4, когато белгийката, която е с 53 места пред българката в ранглистата на WTA, постигна решителен пробив и след като го защити, стигна до 6:4.

Костова показа силна воля във втория сет, когато от 1:5, успя да съкрати разликата до 4:5, но все пак белгийката не допусна обрат и спечели мача след 6:4.

В основната схема на "Уимбълдън" ще играят Цветана Пиронкова и Григор Димитров.