Симона Халеп стана поредната тенисистка от най-висока класа, напускаща рано-рано "Уимбълдън".

След като миналогодишната финалистка Южени Бушар приключи своето участие още в първи кръг, нейната съдба последва и световната №3, която допусна пълен обрат със 7:5, 4:6, 3:6 срещу Яна Цепелова.

Румънката проби още в първи гейм, но Цепелова върна брейка за 2-2. Малко по-късно Халеп отново взе подаването на словачката, като този път затвърди. Тя достигна една къса топка при 40-30 и с уинър от форхенд поведе с 5-3. Цепелова взе подаването си, след което Халеп сервираше за сета, но изигра много слаб гейм, в който изостана с 0-40 и успя да запише една-единствена точка.

Това обаче я мобилизира и в 11-ия гейм отново спечели подаването на Цепелова с безкомпромисни ретури. 12-ият се забави необичано много, след като Халеп поиска помощ от физиотерапевт, който се забави 6-7 минути. Прекъсването не разколеба румънката, която с ас поведе с 30-15, а секунди по-късно принуди Цепелова да сбърка, осигурявайки си два сетбола. С още един ас тя приключи първата част.

Вторият сет стартира като първия - с пробив за Халеп, която изпусна преднина от 15-40, но след няколко дюса последваха две непредизвикани грешки на Цепелова, които ѝ костваха гейма. Словачката обаче осъществи незабавен рибрейк, като не даде точка на световната №3. Последваха няколко спокойни гейма, за да се стигне до 4-3, когато Цепелова отново проби и си осигури шанс да сервира за сета.

Миналогодишната полуфиналистка моментално отвърна на удара с рибрейк, но след това отново загуби подаването си и по този начин предаде частта. На старта на решителния трети сет Халеп изглежда се съвзе и реализира ранен пробив за 1-0, но след това последва нов спад и с четири поредни гейма словачката направи сериозна заявка за крайната победа.

Румънката продължи да се бори и дори успя да достигне до рибрейк за 3-4, но сервирайки за изравняването на резултата отново се пропука и даде възможност на Цепелова да сервира за мача. Деветият гейм започна кошмарно за словачката, която изостана с 0-40 и съживи надеждите на световната №3, но след това набързо ги съкруши, измъквайки победата с пет поредни точки.