Роджър Федерер изненадващо загуби от грузинеца Николоз Басилашвили с 6:3, 1:6, 5:7 за 1:52 часа игра.

Маестрото не успя да се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Доха (Катар) с награден фонд 788 хиляди долара, а това беше едва вторият му мач след завръщането на корта.

Вторият в схемата стартира отлично и след пробив в четвъртия гейм успя да спечели първия сет с 6:3. Постепенно си пролича липсата на игрова практика на швейцареца, който в Доха участва на първия си турнир от 14 месеца. Басилашвили взе инициативата и даде само гейм на отпадналия физически Федерер във втория сет.

Роджър Федерер отново в игра след година отсъствие

"Измина една година от последното ми пътуване"

В решителната трета част Федерер поведе с 5:4 и имаше мачбол, но грузинецът взе подаването си за 5:5, след което спечели и следващите два гейма и се поздрави с победата.

За място на финала Басилашвили ще срещне американеца Тейлър Фритц.