Поставеният под № 1 Анди Мъри отпадна още на старта на тазгодишното издание на международния тенис турнир на тревна настилка в Куинс клъб, Лондон, с общ награден фонд 625 300 евро. Британецът, който е двукратен победител в надпреварата загуби срещата си от втория кръг от 65-ия в света Никола Маю (Франция) с 1:2 сета, в отделните части 3:6, 7:6, 6:7.

В типичния си стил Мъри започна колебливо срещата, като допусна ранен пробив, който се оказа решаващ за изхода на първата част. Във втория сет възпитаникът на Иван Лендъл стабилизира представянето си в собствените си сервис геймове, стигна до тайбрек, а там след великолепна игра успя да възстанови статуквото на корта.

В заключителния трети сет мачът вървеше гейм за гейм, като сервиращите успяваха да вземат своето, а неизбежният втори тайбрек се превърна в кошмар за “шотландския боец”, който след серия от грешки позволи на Маю да дръпне с шокиращото 6:0, успя с ас да избегне нулата, но след това французинът с лекота сложи точка на спора.

В третия кръг Маю ще играе срещу Григор Димитров. Досега двамата имат официални сблъсъци само на турнири от категорията “Чалънджър”, а балансът е 2:1 победи в полза на хасковлията.

Изключително интересни резултати се получиха и в другите срещи от турнира. Четирикратният носител на трофея Анди Родик (7) отпадна след загуба от французина Едуар Роже-Васлен с 1:2 (4:6, 6:4, 7:5).

Хърватският исполин Иво Карлович (16) също напусна надпреварата. Той направи 35 аса, но това не му помогна да да преодолее съпротивата на представителя на Тайпе Йен-Сун Лу и в крайна сметка след близо 3-часова битка и 3 тай брека хърватинът напусна корта победен - 7:6 (3), 6:7 (6) 6:7 (7).

Поставеният под № 2 Жо-Вилфред Цонга не допусна изненада и отстрани с 2:0 сета състезаващия се с “Уайлд кард” Джейми Бейкър – 6:3, 6:2.