Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе срещу Даниел Алтмайер (Германия) в третия кръг на Откритото първенство на Франция.

Димитров по-рано днес елиминира финландеца Емил Руусувуори със 7:6, 6:3, 6:4, докато Алтмайер спаси два мачбола и отстрани поставения под номер 8 и четвъртфиналист в надпреварата през 2020 година Яник Синер (Италия) с 6:7(0), 7:6(7), 1:6, 7:6(4), 7:5 в драматичен мач, продължил близо пет часа и половина.

Григор Димитров продължи с победния си устрем на "Ролан Гарос"

Поставеният под номер 28 Димитров победи финландеца Емил Руусувуори

24-годишният германец на два пъти беше съвсем близо до отпадане - първо при 4:5 гейма и подаване на Синер в четвъртия сет, но се измъкна, а след това в решителната пета част той осъществи пълен обрат срещу видимо уморения си съперник. Алтмайер реализира брейк за 4:3 и сервираше за мача при 5:4, но италианецът върна пробива в последния възможен момент. Веднага след това, обаче, Синер пак загуби подаването си и при втория си опит германецът затвори мача на собствен сервис от петата си възможност.

Алтмайер е 79-и в световната ранглиста, с 50 позиции по-назад от 32-годишния Димитров. Той е достигал до 53-ото място, но досега не е играл финал в състезание от Тура на АТП. Рекордното класиране на германеца на "Ролан Гарос" е четвърти кръг през 2020 година, през която Димитров също достига за първи и единствен път до тази фаза на турнира.

Българинът има една среща срещу Алтмайер досега, която печели категорично с 6:4, 6:2 на турнира "Мастърс" на твърда настилка в Индиън Уелс през 2021 година.