Григор Димитров се класира за осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Торонто след като победи във втория кръг представителя на домакините Денис Шаповалов с 6:4, 6:3.

Българинът отново започна неуверено двубоя като позволи на 17-годишния канадец да осъществи пробив, който той след това затвърди за 3:1. Все пак Григор успя да върне пробива за 3:3 благодарение на неопитността на Шаповалов, който допусна леки грешки в решаващи моменти.

Въпреки изравняването на резултата, Димитров продължи да играе на приливи и отливи. В седмия гейм той отново трябваше да отразява точка за пробив, но се справи. Последва гейм на нула в полза на Шаповалов. При 5:4 в полза на Григор канадецът направи три поредни елементарни грешки и предаде сета.

Видимо по-спокоен, Димитров доминираше от началото до края на втория сет. Той направи решителен пробив за 3:1, а до края на мача канадецът не успя да намери противодействие и загуби срещата.

Победата донесе на българина 90 точки за световната ранглиста.

На осминафиналите той ще срещне намиращия се в отлична форма Иво Карлович.