Съперник на Григор Димитров на четвъртфиналите на откритото първенство на Швеция с награден фонд 491 370 евро, което се провежда в Бостад, ще бъде  Хуан Монако (Аржентина). Той отстрани квалификанта Хенри Лааксонен (Швейцария) с 6:4, 6:2 за 75 минути. Срещата е предвидена за утре от 13 ч. българско време.

Припомняме, че Григор, № 5, отстрани трудно на осминафила италианеца Филипо Воландри с 2:6, 6:1, 6:4. Ако се класира на полуфинал, той ще може да защити точките си от миналата година.

29-годишният аржентинец е 20-и в света в момента и е поставен под № 3 в турнира. 185-сантиметровият Монако има 8 титли в кариерата си и е заработил над 6 милиона долара като професионалист от 2002 година насам. Монако има три победи в три мача срещу Димитров досега. През 2011-а на червено в Барселона той печели с 6:4, 6:1. През октомври миналата година на твърди кортове в Токио аржентинецът беше още по-убедителен и стигна до успеха с 6:2, 6:1. В края на същия месец Димитров загуби с 6:7(4), 2:6 на турнира в зала от сериите "Мастърс" в Париж.

Във втория кръг на турнира отпадна номер 4 в схемата Томи Робредо (Испания), който загуби от своя сънародник Алберт Рамос с 3:6, 4:6.

Любопитно беше участието на Димитров в турнира по двойки. Въпреки че беше заявил, че спира с участието си на двойки, за да може да се съсредоточи в срещите поединично, той не можа да устои на изкушението да се пусне като партньор с треньора си Микаел Тилстрьом (Швеция). Те участваха с "уайлд кард".

Двамата загубиха в първия кръг от поставените под номер 4 в основната схема Равен Клаасен (Южна Африка) и Йохан Брунстрьом (Швеция) с 6:1, 4:6 (4:10) за 65 минути. Димитров и Тилстрьом изиграха силен първи сет, в който загубиха само един гейм. Във втората част съперниците им поведоха с 5:2, а в шампионския тайбрек взеха аванс с 4:0 и до края на мача нямаха проблеми.