Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за трети кръг на силния турнир от „Мастърс” сериите в Мадрид. Хасковлията имаше изключително труден двубой срещу квалификанта Мариуш Копил (Румъния, №164), който в крайна сметка успя да измъкне след 4:6, 6:3, 7:6 (7).

Срещата между двамата се игра пред препълнени трибуни на Корт №3 на комплекса „Каха Махика” и продължи 2 часа и 10 минути!

Първият и вторият сет бяха решени след един пробив – съответно за Копил и Димитров. В заключителната трета част и двамата получиха възможността на няколко пъти да пробият подаването на съперника, но до пробив така и не се стигна. В крайна сметка сетът влезе в тайбрек, в който при третия си мачбол Димитров затвори срещата с 9:7 точки.

Благодарение на победата българинът се класира за трети кръг, където ще срещне Томаш Бердих (Чехия). При нова победа е напълно възможен сблъсък с Рафаел Надал на четвъртфинал.