Григор Димитров не успя да преодолее първия си противник на турнира на твърди кортове във Вашингтон. Тъй като беше поставен под № 12, той започна участието си направо във втория кръг, където загуби от 82-рия в света Даниел Евънс от Велисобритания с 4:6, 4:6. Така той не успя да защити точките си от миналата година.

Това беше едва втората битка между двамата, след като през 2011 година Григор се наложи в три сета над Евънс в Ийстбърн.

Началото на мача предвещаваше крайния изход. Григор беше пробит още в първия гейм, след което британецът затвърди пробива си и поведе с 2:0. Димитров постепенно вдигна нивото си, върна пробива и изравни за 4:4, но веднага след това допусна нов пробив и сета приключи.

Във втория сет Димитров отново позволи на Евънс да го пробие, този път при второто си подаване, и британецът поведе с 3:1. След два разменени гейма българинът допусна нов пробив и резултатът стана 2:5. Тогава той сякаш се събуди. При изоставане 0:40 той върна единия пробив след 5 поредни точки и 3 спасени мачбола. Последва гейм на нула за 4:5 и надежда, че може да се стигне до обрат. Чудото обаче не стана и Евънс спечели, а Григор ще може да се съсредоточи върху предстоящия идната седмица турнир в Торонто.