Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в Акапулко след като в среща от втория кръг се наложи над американеца Доналд Йънг с 6:3, 6:4 за по-малко от час и половина игра. Това бе 4-и пореден успех за българина срещу 79-ия в световната ранглиста Йънг.

Димитров контролираше развоя на срещата, въпреки че през първия сет имаше проблеми със сервиса си. Той не направи нито един ас и допусна пет двойни грешки. В останалите компоненти на играта обаче показа стабилност, което му позволи да спаси шест точки за пробив на противника. Сетът вървеше с размяна на серис геймове, когато Григор направи решителния пробив за 5:3 и затвори част на свой сервис.

През втория сет българинът значително подобри игата си. Той започна чудесно като проби още първия гейм на Йънг, след което поведе с 2:0. Американецът успя да върне пробива и изравни за 2:2, но това беше всичко от него за мача. Григор направи още един пробив за 3:2. До края българинът не изпусна аванса си и затвори мача, след като отрази точка за пробив в последния десети гейм.

В следващия кръг Димитров ще играе срещу победителя от двубоя между Доминик Тийм и Дмитрий Торсунов.