Първата ни ракета Григор Димитров ще доиграе сблъсъка си с Федерико Кория от втори кръг на турнира от сериите АТП 500 в Барселона днес поради дъжда, който се изсипа над испанския град.

Нашият тенисист и аржентинецът играят при резултат 4-6, 6-3, 4-3 и пробив аванс за Гришо в третата част. Двубоят на два пъти бе прекъсван заради дъжд, като след втория път организаторите решиха, че поради късния час, срещата трябва да бъде доиграна в утрешния ден. Димитров отстъпи на южноамериканеца в откриващата част, след като допусна един пробив повече от съперника - три на два.

Във втория сет той се коригира и след брейк в шестия гейм вкара мача в трета част. В нея той поведе с пробив за 2-1, преди двубоят да бъде прекратен заради лошото време. След няколко часа сблъсъкът бе подновен, а Гришо допусна рибрейк. Все пак, той намери играта си и отново дръпна в резултата, преди за втори път дъждът да му попречи да продължи по възходяща и евентуално да приключи нещата в своя полза.

Дъжд прекъсна мача на Григор Димитров в Барселона

Ще се доиграе утре

Мачът е един от три, които ще бъдат доиграни утре, като се очаква да започне не преди 14:00 часа българско време. На сингъл поставеният под номер 1 Стефанос Циципас води убедително на Иля Ивашка от Беларус с 5-1 в първия сет, като победителят в тази среща ще бъде съперник и на спечелилия измежду Димитров и Кория. На двойки пък Раджийв Рам и Джо Салисбъри ще се изправят срещу испанския тандем Фелисиано Лопес и Марк Лопес.

За следващата фаза на сингъл в Барселона се класираха Мартон Фучович, Пабло Кареньо Буста, Франсис Тиафо, Емил Руусувуори, Лойд Харис, Феликс Оже-Алиасим, Алекс Де Минор, Жауме Мунар и Карлос Алкарас.