Григор Димитров загуби от Марин Чилич с 6-7(5), 4-6 осминафиналния си мач на турнира "Мастърс" 1000 в Париж. Това беше последната среща за хасковлията през 2018 година.

Двубоят се реши в рамките на девет последователни разигравания. Последните четири от първия сет и първите пет от втория. След това мощните сервиси на хърватина обезвериха българския №1.

Григор Димитров - Марин Чилич 6-7(5), 4-6

Осминафиналът в Париж е много важен за амбициите на хасковлията за следващия сезон

Мачът започна с колебливи сервис геймове и на двамата. Чилич проби първи за 2-0, но Димитров върна брейка веднага. Първите 3 партии продължиха почти 20 минути, като българинът имаше общо пет възможности за пробив.

Постепенно двамата намериха подаването си и сервисът започна да доминира. Григор печелеше малко по-трудно и затова трябваше пет пъти да спасява подаването си в края на частта. Правеше го с отлични начални удари и успя да вкара сета в тайбрек.

В решителния гейм българинът доминираше. Чилич прибързваше, а Григор се защитаваше отлично и завършваше точно. Резултатът стана 5-3 и тогава хасковлията сбърка бекхенд воле на мрежата. Последва сривът, който обърна мача.

Снимка 387048

Димитров сбърка два пъти от бекхенд, когато сервираше. След това Чилич намери първия си сервис и неспасяемо реализира шестия си сетбол в първата част след 1 час и 6 минути.

Хърватинът хвана момента и използва ядосването на Димитров. Българинът направи серия от грешки и се самопроби в първата партия. Оттук нататък Чилич трябваше само да сервира безупречно. А той това го умее.

Снимка 382790

До края на мача Гришо взе само пет точки, когато посрещаше. Обратно два от неговите сервис геймове бяха много дълги и оспорвани. Силните начални удари спасяваха положението. Но Чилич почти винаги вкарваше първия си начален удар, който е убийствен. Така след 1 час и 48 минути хърватинът затвори мача и продължи напред.

Точките са 73 на 85, като имаше общо 97 разигравания на сервис на Григор Димитров. Българинът имаше предимство при дългите размени. Във втория сет той остави Чилич да диктува играта. Вече всички знаят за слабостите на Григор на бекхенд и на него му се налага основно да играе с този удар. За съжаление грешките са много повече от ефектните уинъри, с които взривява публиката.

Сезон 2018 беше слаб за българския №1. Той спечели само 22 мача и загуби 18. Григор Димитров ще посрещне Нова година около 20-о място в ранглистата на ATP. Дано през следващата година той намери играта си, която го направи №3 преди 12 месеца.