Григор Димитров не оправда прогнозите и загуби от Джордан Томпсън с 5-7, 5-7 в мач от третия кръг на турнира "Мастърс" 1000 в Маями.

Григор Димитров - Джордан Томпсън 5-7, 5-7

Хасковлията е абсолютен фаворит за класиране на осминафинал в Маями

Мачът започна с пробив за Григор. Той форсира дълги разигравания, в които Томпсън грешеше. За съжаление в следващия гейм Димитров започна също да греши и допусна леко да се стигне до изравняване.

Последваха бързи партии за сервиращите. При 3-3 хасковлията достигна до възможност за пробив, но австралиецът се спаси със силни първи сервиси. При 5-5 Димитров имаше два нови шанса, но отново Томпсън не трепна и ги отрази с точна игра.

И малко неочаквано Димитров се пропука в последния си сервис гейм за сета. Той направи серия от грешки и загуби частта при втория сетбол за австралиеца за 51 минути с 5-7.

В началото на втория сет Томпсън продължи да сервира стабилно. Той първи стигна до възможност за брейк и поведе с 3-1. За щастите Григор не трепна и след няколко отлични отигравания направи бърз рибрейк.

Играта се изравни и Димитров нанесе своя удар в деветия гейм. Той отново беше по-стабилен в дългите разигравания и поведе с 5-4. За съжаление последва най-слабия сервис гейм на българина, в който той не можа да вземе точка. Томпсън стана много агресивен.

В следващите, оказали се последни геймове в мача австралицът беше много точне и уверен. Григор трябваше да спасява три мачбола на собствен сервис. Успя да стигне до точка за влизане в тайбрек. Но последните три разигравания бяха за Джордан Томпсън.

Григор Димитров не можа да повтори играта си от събота. Той успяваше да форсира дълги разигравания, но постепенно започна да ги губи. В края на мача той тотално загуби сервиса си.

Така следващите срещи на хасковлията се очаква да бъдат в Монте Карло в средата на следващия месец.