Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще стартира срещу левичаря Гайс Броувер от Нидерландия на турнира на твърда настилка в зала в Марсилия (Франция) с награден фонд 707510 евро.

31-годишният Димитров, който е поставен под номер 4, ще започне участието си в надпреварата директно от втория кръг, а квалификантът Броувер днес надделя над Елиас Имер (Швеция) с 3:6, 7:5, 6:3.

Хасковлията, 25-и в класацията на АТП в момента, се включва за трети път на турнира в Марсилия след 2009 и 2011 година, като ще се опита да запише първа победа във френския град.

26-годишният нидерландец е 116-и в световната ранглиста. Той има едва девет мача в основната схема на състезания от Тура на АТП, като не е играл срещу Димитров досега.

Двамата участваха на турнира в Ротердам през миналата седмица, като българинът достигна до полуфиналите, а Броувер игра четвъртфинал.

Медведев отново спря Григор за финал

Българинът започна лошо мача, направи доста грешки и загуби осем от първите девет гейма