Григор Димитров ще бъде една от звезди във второто издание на демонстративния турнир Ultimate Tennis Showdown, организиран от бившия му треньор Патрик Муратоглу.

Първото издание на надпреварата завърши преди броени дни като в рамките на няколко уикенда участниците се състезаваха помежду си при доста иновативни правила. Мачовете в турнира, който се провежда в академията на Муратоглу в Ница, са разделени на 10-минутни четвъртини като победител във всяка част е спечелилият повече точки.

При равенство 2:2 се играе "внезапна смърт" като победител е този, който спечели две поредни точки. Освен това по време на двубоя играчите имат право да използват "карти", даващи им различни предимство по подобие на електронна игра.

Във второто издание новите имена са Григор Димитров, Фернандо Вердаско и още двама тенисисти от Топ 20, които тепърва ще бъдат обявени. Те се присъединяват към игралите и в първия турнир Фелисиано Лопес, Ришар Гаске, Беноа Пер, Алексей Попирин, Корентен Муте и Дъстин Браун.