Григор Димитров отпадна в първия кръг на двойки на турнира по тенис от сериите "Мастърс" на клей в испанската столица Мадрид с награден фонд 7,7 милиона евро.

Димитров и Алекс де Минор (Австралия) загубиха от Натейниъл Лемънс и Джаскън Уитроу (САЩ) с 6:7(6), 6:7(5) за 105 минути.

Григор Димитров стартира срещу французин в Мадрид

Грегоар Барер застава на пътя на българина

Първият сет премина без пробиви, а българинът и австралиецът поведоха с 6:4 точки в тайбрека, но пропиляха два поредни сетбола и допуснаха обрат.

На старта на втората част Димитров загуби подаването си, но при 4:5, когато американците сервираха за мача, Димитров и Де Минор отразиха мачбол, а хасковлията беше в основата на връщането на пробива с няколко силни отигравания. Последва нов тайбрек, който вървеше изключително оспорвано, но при 5:6 точки Де Минор направи двойна грешка и поднесе победата на съперника.

Григор Димитров отстъпи с една позиция в световната ранглиста

Зае 32-ата позиция

29-годишните американци са специалисти на двойки, като имат по две титли при дуетите в Тура на АТП, за едната от които са партньори при триумфа на родна земя в Сан Диего през миналия сезон.

Димитров пък стартира утре участието си на сингъл. Поставеният под номер 26 българин започва директно от втория кръг срещу французина Грегоар Барер.