Григор Димитров и руснакът Андрей Рубльов се класираха за втория кръг при двойките на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Синсинати (САЩ) с награден фонд 6 280 880 долара.

Димитров и Рубльов победиха на старта двойката Дан Еванс (Великобритания) Джон Пиърс (Австралия) със 7:6(5), 7:5 в мач, продължил час и 27 минути.

Българинът и руснакът поведоха с 3:0 в първия сет, но Еванс и Пиърс изравниха до 5:5 преди да се стигне до тайбрек.

Във втората част Григор Димитров и Андрей Рубьов също поведоха в началото, стигна се до равенство при 5:5, но нов пробив беше решителен за крайния успех.

Във втория кръг Димитров и Рубльов ще се изправят срещу Марсел Гранойерс (Испания) и Орасио Себайос (Аржентина), които почиваха на старта.

Именно Гранойерс и Себайос отстраниха българо-руската двойка във втория кръг на съсезанието в Монреал (Канада) преди седмица.

Междувременно първата ракета на България в мъжкия тенис получи "уайлд-кард" за основната схема турнира от сериите АТП 250 в Уинстън-Сейлъм (САЩ).

Надпреварата ще се проведе от 21 до 28 август.