Първата ракета на България Григор Димитров отпадна в първия кръг на турнира по тенис в шведския гранд Бастад с награден фонд 450 хиляди евро. Участващият с "уайлд кард" Димитров загуби на старта на основната схема от квалификанта Гилермо Каняс (Аржентина) с 3:6, 6:7(2) за 1:43 час.

18-годишният хасковлия, 326-и в света, заработи 4055 евро от наградния фонд. 31-годишният Каняс доминираше в първия сет. Той не даде нито една възможност за пробив на българина, а в същото време спечели два пъти подаването на съперника си, за да триумфира с 6:3.

Във втората част бившият номер 8 в света дръпна с 5:2, но Димитров проби в осмия гейм, след което изравни за 5:5. В последствие се стигна до тайбрек, в който българинът поведе с 2:1 точки, но след това загуби шест поредни разигравания, а с това и мача. Каняс, който има седем титли в кариерата си, в момента е 151-и в света, а през юни 2005 година достигна до най-предното си класиране в ранглистата на АТП - осмото място.