Русия победи Франция с 3:2 в четвъртфинален мач от световната група на турнира по тенис за купа Дейвис. Победата на руснаците донесе Марат Сафин, който в последния, пети мач се наложи над Пол-Анри Матийо. Така носителят на купа Дейвис - Русия се класира за полуфиналите.

В днешните срещи Себастиен Грожан надигра в пет сета Игор Андреев и изравни победите.
Всичко в спора трябваше да решат Сафин и Матийо. Руският тенисист не се затрудни да постигне победата в три сета - 7:6, 6:3, 6:2. Затрудненията бяха само в първия сет, където Сафин се наложи трудно със 7:6. В следващите два Матийо успя да спечели едва пет гейма и загуби срещата. Русия за трета поредна година елиминира Франция на
четвъртфиналите след мачовете в Москва през 2005 година и в По (Франция) през 2006 година.

Така на полуфинал руският тим ще играе с Германия, която победи Белгия с 3:2 в друг четвъртфинален мач от световната група на турнира по тенис за купа Дейвис.

Германия поведе с 3:0 и си осигури победата, а в днешните два мача на единично германските тенисисти загубиха своите срещи, които са без значение за класирането.