Германецът Флориан Майер стана първият полуфиналист на турнира по тенис "Загорка Къп" от сериите "Чалънджър" на АТП с награден фонд 85 хиляди евро. Бившият номер 33 в света Майер, който се завърна на корта в през януари след дълго лечение на контузия, отстрани поставения под номер 4 Оливие Рошу от Белгия с 6:4, 6:3 след 84 минути игра на централния корт на ТК "Левски" в столицата.

Германецът, четвъртфиналист на "Уимбълдън" през 2004 година, постигна решаващ пробив в седмия гейм, за да спечели първия сет. Във втората част Майер продължи методично да налага волята си и спечели още на два пъти подаванията на 167-сантиметровия белгиец в петия и деветия гейм, за да стигне до крайния успех в мача.

Хеликоптер пък спря за кратко двубоя в началото на първия сет. Военната машина, която лети над София във връзка с Енергийния форум в столицата, "увисна" ниско точно над кортовете за няколко минути. Заради невъобразимия грохот двамата тенисисти спряха да играят.

Майер ще играе на полуфиналите срещу победителя от срещата между номер 2 Стийв Дарси (Белгия) и седмия поставен Лукаш Росол (Чехия.