Габриела Михайлова победи в четвъртфинален мач поставената под №1 японка Чихиро Мурамцу с 6-1, 6-0 на турнира на червени кортове в Истанбул. Българката започна от квалификациите и е голямата изненада. Тя загуби само един гейм за 1 час и 25 минути игра.

Три българки ще играят четвъртфинал в Истанбул

Диа Евтимова, Петя Аршинкова и Габриела Михайлова спечелиха трудни двубои

Михайлова ще играе за място на финала срещу №7 французойката Жозефин Буалем, преодоляла Диа Евтимова с 6-2, 6-0. Евтимова беше най-високо поставената българка, но предаде четвъртфинала само за 58 минути.

Петя Аршинкова също ще играе утре. Тя се наложи над №4 туркинята Мелис Сезар с 6-4, 7-6(2). Макар и двусетов мачът продължи 2 часа и 38 минути. Аршинкова ще се изправи срещу грузинката Екатерина Горгодзе, която е №2. Горгодзе днес се разправи с квалификантката Ена Кайевич от Хърватия с 6-1, 6-1.

Диа Евтимова все пак ще продължи своето участие. Тя заедно с босненката Ясмина Тинич ще играе полуфинал на двойки срещу Петя Аршинкова и Ена Кайевич.