Габриел Донев пропусна мачбол и отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Констанца (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара.

Той загуби от поставения под номер 6 представител на домакините Себастиан Джима със 7:6(5), 5:7, 6:7(4) след малко повече от три часа и половина игра.

Българинът навакса изоставане от 1:4 гейма в първия сет, който взе с три поредни разигравания в тайбрека.

Във втората част Донев пропиля аванс от 4:2, а в третата част той дръпна с 4:1 гейма, но отново позволи на съперника да реализира обрат. Краят на двубоя беше особено драматичен. При 5:4 румънецът сервираше за мача, но българинът върна пробива за 5:5, а в следващия гейм Донев поведе с 40:30 и беше на точка от победата при подаването на съперника, но не се възползва. В последвалия тайбрек Джима поведе с 6:2 точки и това се оказа решаващо.

Донев, който е част от разширения състав на националния отбор на България за Купа "Дейвис", все пак си осигури 2 точки за световната ранглиста и 438 долара.