Стефанос Циципас победи Рафаел Надал в полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид.

Младокът надделя с 2-1 сета (6:4. 2:6, 6:3) в мач, който продължи 2 часа и 36 минути.

Така той отне шанса на Краля на клея да играе 50-ти финал на надпревара от сериите "Мастърс" пред родна публика.

Снимка 352131

Третата, на-важна част в мача, бе особено оспорвана. Надал поведе, но Циципас изравни, а в последствие и проби опонента си за 3:2. Това наклони везните в полза на Циципас, който дръпна с 4:2 преди Надал отново да загуби подаването си в седмия гейм - 5:2. Силите на испанеца стигнаха за пробив в осмия гейм, който обаче не бе достатъчен, защото в последния гейм бе разсеян, загуби подаването си и така Циципас триумфира.

Финалът межди Стефанос Циципас и Новак Джокович е от 19:30 часа.

Федерер: Завръщам се в Рим!

"Нямам търпение да се завърна след толкова време"