Бившият номер 1 в мъжкия тенис Анди Родик се класира на финала на турнира в Синсинати с награден фонд 2,45 милиона долара.

В решаващата среща за титлата той ще се изправи срещу испанеца Хуан Карлос Фереро в повторение на финала на Откритото първенство на САЩ от 2003 година, когато Родик взе трофея.

Поставеният под номер 9 американец се наложи с 6:3, 6:3 над 13-ия в схемата - чилиеца Фернандо Гонсалес.

Родик проби съперника си още в първото му подаване, а след това реализира и втори пробив, за да вземе първата част.

Гонсалес, за когото това бе трети полуфинал от сериите "Мастърс" за тази година, подобри играта си във втория сет, но с двойна грешка подари нов пробив на съперника си в
осмия гейм, който се оказа фатален.

Фереро, който на четвъртфитналите отстрани сензационно втория в света Рафаел Надал, достигна до решителния мач за титлата след успех над поставения под номер 7 свой сънародник Томи Робредо с 6:3, 6:4.

"Бях уверен, че мога да спечеля, но не предполагах, че това ще стане в два сета. Томи изигра страхотен мач срещу Любичич вчера и очаквах днес да ми бъде много по-трудно", заяви 26-годишният Фереро, който се класира за първи път на финал от турнира "Мастърс" в Мадрид през октомври 2003 година.

Испанецът е доволен, че на финала ще се изправи срещу Родик, а не срещу Гонсалес, от когото загуби през миналата седмица в Торонто.

"Знам, че Родик има много добър сервис и значително е подобрил играта си напоследък. Имам две загуби от него, но и в двата мача имах шанс да победя", каза Фереро.