Две от най-големите изненади в турнира "BNP Paribas Fortis Diamond Games" с награден фонд $731,000 в Антверпен се случиха една след друга на Централния корт в четвъртък, когато надпреварата напуснаха поставените под №1 и №2 в схемата.

Водачката в основната схема Южени Бушар спечели първия сет в мача си срещу Мона Бартел, но до неговия край успя да измъкне само още три гейма за крайното 4-6 6-1 6-2 в полза на германката, за която това бе пета победа над тенисистка от Топ 10.

"Винаги е трудно, когато се изправиш срещу Джини. Тя играе толкова добре и наистина трябва да покажеш най-доброто от себе си, за да победиш. Но днес успях да играя собствения си стил, бях агресивна и често излизах на мрежата. Към края бях леко нервна, но съм щастлива, че успях да затворя двубоя в моя полза. Това е страхотна победа за мен", сподели Бартел, която на четвъртфиналите ще срещне Барбора Захлавова Стрицова, надиграла Ализе Корне с 6-4 6-2.

Малко по-рано през деня втората поставена Анджелик Кербер също приключи участието си в турнира, отстъпвайки с 1-6 1-6 на бившата шампионка от Ролан Гарос Франческа Скиавоне. Италианката се нуждаеше от само 57 минути, за да запише своята първа победа срещу тенисистка от Топ 10 от януари 2012 г. насам, слагайки край на серията си от 17 поредни загуби срещу елита на женския тенис.

"Това бе невероятен мач за мен, защото успях да изпълня добре предварителната си тактика. Знаех, че днес ще имам добри шансове и съм щастлива от начина, по който играх", коментира Скиавоне.

Останалите поставени тенисистки не допуснаха да се стигне до нови изненади. Четвъртата в схемата Луцие Шафаржова не срещна дори брейкбол при победата си с 6-4 6-1 над Кристина Младенович, докато Карла Суарес Наваро достигна до пълен обрат с 4-6 6-0 6-2 над Моника Никулеску. №6 в схематаДоминика Цибулкова се справи с квалификантката Инди де Фрооме след 6-3 3-6 6-2, а осмата поставена Каролина Плишкова се наложи с 6-3 6-3 над Аника Бек.