Четирикратният шампион Роджър Федерер продължава победния си ход на Мастърса в Индиън Уелс, където днес си осигури място на осминафиналите след успех с 6:3 6:4 над Андреас Сепи, вземайки сладък реванш за загубата си от италианеца на тазгодишния Australian Open.

На старта на двубоя и двамата тенисисти печелеха собствените си подавания, но предимството бе на страната на Маестрото, който рядко губеше повече от две точки на собствен сервис, а от своя страна често притискаше противника си от ретур. Федерер достигна до първия си брейкбол още във втория гейм, но не успя да се възползва от него, малко по-късно пропусна и още един шанс, но при 4:3 все пак нанесе своя решителен удар.

Сервирайки за първата част, Роджър за пъри път бе изправен пред възможност за пробив, но отговорът му не закъсня и с три поредни точки подпечата успеха си в откриващата част след точно 40 минути игра.

Във втория сет Сепи продължи да изпитва сериозни затруднения в почти всеки свой сервис гейм, като на старта се измъкна след спасен брейкбол, но в третия гейм отново се пропука и малко по-късно Маестрото вече водеше с 3:1. Италианецът не се предаде и достигна до моментален рибрейк, но надеждите му за нов успех над Федерер бързо бяха попарени с нов пробив. Световният №2 пропусна три мачпойнта при 5:3 и сервис за Сепи, но след това безпроблемно затвори мача на собствен сервис и на осминафиналите ще срещне американеца Джак Сок.

Сок обърна Роберто Баутиста Агут с 3:6 6:3 6:2 и достигна до дебютния си осминафинал на турнир от сериите Мастърс. Сок, който играе първия си турнир за сезона, след като претърпя операция в средата на декември миналата година, реализира пет от деветте брейкбола, които имаше. До момента Сок спечели всичките си мачове в Индиън Уелс в три сета, надигравайки последователно Йен-Хсун Лу, Жил Мюлер и Баутиста Агут.

Рафаел Надал също се класира за осминафиналите на турнира в Индиън Уелс след победа с 6:4 6:2 над Доналд Йънг. Двубоят не предложи тенис от най-високо качество и бе изпълнен с много грешки и от двамата тенисисти, но разликата в класите си каза думата.

Общо девет пъти се пробиха съперниците, като шест от брейковете бяха на сметката на Надал.

В спор за място на четвъртфиналите световният №3 ще срещне Жил Симон, който победи Микаел Берер с 6:2 7:5.