Страхотен сблъсък ще могат да наблюдават всички тенис фенове на старта на новата година. На турнира в Доха защитаващият отличието си от миналата година Роджър Федерер ще се изправи срещу французинът Жо-Вилфред Цонга.

Това стана ясно днес, след като Фед Екс се справи с поставеният под номер 8 в схемата на турнира Андреас Сепи. Успехът обаче никак не дойде лесно (6:3, 5:7, 6:4). Това бе 20-а поредна победа за Федерер през сезона.

Той доминираше тотално през първия сет и закономерно дръпна в резултата и го запази в своя полза до края - 6:3. Във втория бившият номер 1 в света допусна огромен спад, който доведе нешата до 1:5 геймове. Все пак, Федерер се върна в играта, изравнявайки до 5:5. Последва пробив от страна на Сепи и нов гейм, който му донесе сета - 7:5.

В третия обаче Федерер бе безмилостен и закономерно надделя с 6:4.

Утре ще се играе 1/2-финалът срещу третия поставен в схемата Цонга, който от своя страна се наложи без проблеми с 6:2, 6:1 над испанския квалификант Алберт Рамос след 67 минути.