Роджър Федерер записа безпроблемна победа на страта на "Ролан Гарос". Световният номер 1 разби с 6-4, 6-1, 6-2 австралиеца Питър Лучзак след по-малко от два часа престой на корта. Интрига в двубоя имаше само в първия сет, който Федерер затвори след пробив в 10-ия гейм.

От тук до края на срещата Федерер загуби само три гейма и тотално прегази опитния си противник. "ФедЕкспрес" завърши мача с леко казано впечатляваща статистика - 80% спечелени точки след първи сервис и 75% след втори. Освен това Роджър наниза 7 аса и 34 уинъра.

Следващият съперник на Федерер по пътя към защитата на титлата се казва Алехандро Фала. В неделя колумбиецът срази в три сета Янко Типсаревич (Сърбия).
Победи днес записаха още Томаш Бердих (Чехия), Тейлър Дент (САЩ), Оливие Рохус (Белгия) и др.

Сензацията на деня бе отпадането на Фелисиано Лопес, който бе победен от германския квалификант Юлиан Райстер.