Първите трима поставени в схемата на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Монреал - Роджър Федерер (Швейцария), Рафаел Надал (Испания) и Новак Джокович (Сърбия), продължават с убедителното си представяне, след като постигнаха победи и в третия кръг на надпреварата.

Водачът в основната схема Роджър Федерер сложи край на приказката на Фабио Фонини (Италия), след като го победи в два сета - 6:1 6:1. Мачът продължи само 45 минути, като Фонини, една от изненадите на турнира, с нищо не напомни за формата си от предишния ден, когато отстрани силния шотландец Анди Мъри.

В четвъртфиналната фаза Федерер среща австралиеца Лейтън Хюит, надиграл трудно в три сета Доминик Хърбати (Словакия) с 6:7(10) 7:6(6) 7:5.

За разлика от големия си конкурент Федерер, №2 в схемата на турнира Рафаел Надал (Испания) имаше много по-тежък мач - с голямата надежда на френския тенис Пол-Анри Матийо, когото надигра с 3:6 6:3 6:2.

Само първият сет на този двубой, спечелен от Матийо, продължи по-дълго от срещата Федерер - Фонини, но за сметка на това Надал чака доста лек съперник на четвъртфинала - Франк Данчевич (Канада), надиграл испанеца Фернандо Вердаско с 4:6 6:4 6:3.

Най-интересният четвъртфинал безспорно ще бъде между №3 Новак Джокович (Сърбия) и номер 5 Анди Родик (САЩ), като и двамата се справиха с лекота със съперниците си в третия кръг.

Джокович надигра Давид Налбандиян (Aржентина) с 6:2 6:3, по подобен начин се разви и мачът на Родик, победил без напрежение също в два сета Маркос Багдатис (Кипър) - 6:2 6:3.

Поставеният под №4 в основната схема на турнира Николай Давиденко победи в "руския двубой" Михаил Южни и също се класира за четвъртфиналите.