Номер едно в световния тенис Роджър Федерер навлиза във форма преди „Ролан Гарос". Швейцарецът победи с 6:2, 6:3 бившият лидер в ранглистата Хуан Карлос Фереро от Испания в двубой от третия кръг от турнира от сериите „Мастърс" в Хамбург на червена настилка.

Федерер направи два пробива в първия сет и го спечели с лекота. Той поведе и във втория с 3:0 преди бившият шампион от Откритото на Франция Фереро да успее най-после да вземе гейм. До края на мача 25-годишният ас продължи да играе на високо ниво и направи няколко безпощадни завършващи удари от бекхенд.

В следващия кръг №1 в схемата среща отново испанец. Това е Давид Ферер, който изхвърли от турнира седмия Иван Любичич (Хърватия) след 6:3, 6:2. Роджър Федерер е печелил три пъти в Хамбург - през 2002, 2003, 2005 г.

Рафаел Надал също е четвъртфиналист, след като се справи с руснака Игор Андреев с 6:4, 6:1. Андреев, който е сред най-неудобните съперници на Рафа, имаше две възможности за пробив при 4:5, но феноменалната защита на испанския левичар бе непробиваема и той взе подаването си, а с това и първата част.

След това спечели още 5 последователни гейма, за да достигне до победа №79 на червено. Всъщност, последният човек, който победи испанеца на червено бе точно Андреев. Това се случи на 8 април 2005 г. във Валенсия. Следващият съперник на Надал ще бъде Фернандо Гонсалес (Чили).