Поставената под №1 Елина Свитолина спечели турнира на твърда настилка от WTA International в Монтерей (Мексико), който е с награден фонд от 250 000 долара. Украинката стигна до труден успех срещу №9 в схемата Мари Бузкова (Чехия) на финала с 7:5, 4:6, 6:4, след близо три часа игра.

Свитолина загуби още откриващото си подаване в първия сет, но след това успя да изравни за 2:2. Развръзката настъпи в 12-ия гейм, когато украинката получи шанс за брейк и се възползва, измъквайки първия сет.

Коронавирусът провали големия тенис турнир в Индиън Уелс

Все още не е известно дали надпреварата ще се състои по друго време

Мари Бузкова намери сили и успя да изравни резултата. Във втората част тя надделя с 6:4, след като постигна пробив при 3:3.

Решаващата трета част беше изключително драматична. Двете тенисистки си размениха по два пробива, но Свитолина показа по-здрави нерви и успя при 5:4 в своя полза да затвори мача.