Елина Свитолина, която е поставена под №1 се класира убедително за осминафинал на турнира на твърда настилка в Хуа Хин (Тайланд), който е с награден фонд от 250 000 долара.

Всички резултати от АTP 500 в Ротердам
Обновена

Турнирът в зала е един от любимите на Григор Димитров

Украинката, която е шампионка в турнира от 2017 година, победи на старта с 6:2, 6:4 Бибиане Шоофс (Нидерландия). За Свитолина това беше своеобразен реванш, защото украинката загуби на двойки от Шоофс 24 часа по-рано. На сингъл петата в световната ранглиста нямаше затруднения срещу 195-ата и сломи съпротивата ѝ за едва 79 минути.

В следващия кръг Свитолина ще играе с австралийката Сторм Сандърс, а при нов успех ще срещне японката Нао Хибино на четвъртфиналите. Хибино разгроми с 6:0, 6:1 представителката на домакините Пеангтарн Плипуеч в среща от осминафиналите.