Защитаващият титлата си шампион Новак Джокович се класира без загубен сет за полуфиналите на тазгодишното издание на турнира от сериите „Мастърс" в Маями. В среща от четвъртфиналите сърбинът се справи със съпротивата на петия в света Давид Ферер с 6:2 7:6(1). Номер едно в света трябваше доста да се потруди, но след час и 53 минути игра все пак триумфира в мача.

В първия сет Джокович игра почти перфектно и с два пробива сломи съпротивата на Ферер, който изглежда нямаше отговор на играта на своя съперник. Във втория играта бе значително по-равностойна, като испанецът на няколко пъти имаше шанс за пробив, но пръв до такъв стигна Новак и при 5:4 сервираше за мача. В този момент Ферер отново показа непримиримия си характер и върна пробива. В тайбрека обаче сърбинът бе безпощаден и в крайна сметка спечели гейма със 7:1 и така затвори и мача в своя полза.

"Той е като стена. Връща много топки и винаги те кара да направиш допълнителен удар. Така че не бях изненадан от развитието на днешния двубой. В Маями той бе повече от впечатляващ, особено в последния му мач срещу Дел Потро. Трябваше да играя агресивно и още от първата точка да направя крачка напред в корта", сподели Ноле в интервюто след победата.

Турнирът в Маями е специален за Джокович, защото именно там през 2007 г. той спечели първата си победа в турнир от сериите „Мастърс".

На полуфинала сърбинът ще се изправи срещу Хуан Монако. Аржентинецът си направи най-добрия подарък за рождения ден като разгроми представителя на домакините Марди Фиш с 6:1 и 6:3.

"Беше невероятно! Това бе един перфектен начин да отпразнувам рождения си ден. Чувствам се страхотно и играя много добре", сподели Хуан Монако.

В другия полуфинал играят Рафаел Надал и Анди Мъри.