Световният №1 Новак Джокович е една крачка по-близо от това да пренапише още една глава в историята на тениса. Четирикратният шампион от Мастърса в Маями развали 33-ия рожден ден на Давид Ферер, побеждавайки испанеца със 7:5, 7:5 в последния четвъртфинал във Флорида.

Така Ноле може да стане първият тенисист, който е постигал двоен триумф в Индиън Уелс и Маями в три различни години. За последно сърбинът загуби на "Miami Open" от Томи Хаас в четвъртия кръг през 2013 г.

"Днес трябваше да се боря за абсолютно всяка точка на корта, защото той не ми даваше никакви лесни точки. Знаех това преди да изляза на корта. Той е страхотен съперник, който не спира да се бори, придвижва се добре по корта и винаги те кара да направищ още един допълнителен удар", коментира Ноле.

Мачът започна отлично за Ферер, който поведе с 4-1, но Джокович намери ритъма си. Ключов се оказа пробивът в 10-минутен маратонски гейм за 3-4, който бе последван от още три брейка за Новак до края на двубоя. Ферер отрази мачбол, когато Ноле сервираше при 5-4 във втората част, но малко по-късно все пак капитулира.

В 45-ия си полуфинал на ниво Мастърс Новак Джокович ще срещне представителят на домакините Джон Изнър, който изненада поставения под №4 в основната схема Кей Нишикори с 6-4 6-3. Световният №1 води с 6-2 успеха в общия баланс срещу американския гигант.

Джокович триумфира едновременно на Мъстърсите в Индиън Уелс и в Маями през 2011-а и миналата 2014-а година. През настоящия сезон вече вдигна трофея в пустинята, а сега Изнър ще е предпоследното му препятствие преди нов финал на "Miami Open".

"Мисля, че Джон ще бъде много уверен в утрешния мач, тъй като победи последователно двама играчи от Топ 10. Сигурен съм, че това ще му донесе психическо предимство. Той ще се опитва да бъде агресивен и да се възползва от шансовете си. Това го прави много опасен противник", добави сърбинът.