Новак Джокович спечели срещу Томаш Бердих с 6:3, 7:5 последния си мач от груповата фаза на финалния Мастърс в Лондон, с която си гарантира участие на полуфинала. Загуба без спечелен сет щеше да го изхвърли от надпреварата.

Джокович започна уверено и проби още първото подаване на съперника и за 2:0. Ноле не намери начин да затвърди брейка и с две поредни непредизвикани грешки подари подаването си на чеха.

Бердих изкова още една психологическа победа, като се върна от 0-40, за да изравни геймовете при 2:2 и към този момент запази шансове за оставане в турнира, като условието беше, че единствено успех в два сета ще го класира на полуфинал за сметка на световния №1. Увереността на Джокович изглеждаше сериозно разклатена в следващите геймове, само че въпреки това сърбинът поведе с 4:3 и стигна до общо три брейкбола в сервиса на съперника.

При последния опит Ноле пласира класен ретур, а чехът заби волето си в мрежата. Новак не се нуждаеше от повече възможности и затвори сета с рутинен сервис гейм за 6:3, което означаваше и класиране за полуфинал срещу Рафаел Надал в събота. Бердих пък отпадна от турнира в този момент и след почивката загуби още първото си подаване. Той все пак успя да върне пробива и до 5:5 двамата печелеха леко геймовете си. Тоава обаче световният № 1 изригна, с великолепни удари проби отново Бердих и след това лесно затвори мача със 7:5, но днес наистина не впечатли с представянето си, а и чехът не го предизвика да покаже най-добрата си форма.