Британецът Джак Дрейпър записа най-голямата победа в кариерата си, като елиминира шампиона от последните две години Карлос Алкарас на полуфиналите на турнира "Мастърс" в Индиън Уелс. 13-ият поставен Дрейпър се наложи със 6:1, 0:6, 6:4 над втория в света испанец и така си осигури първото участие на финал в турнир от тази категория.
"Беше странен мач. В началото Карлос изглеждаше пасивен, но във втория сет показа защо е един от най-добрите. Аз просто се изгубих за 25 минути, но в третия сет се върнах. Гордея се с отношението си и с това, че успях да го преодолея", коментира Дрейпър.
Алкарас, който не бе загубил сет до полуфинала, започна колебливо и допусна две пробиви в първата част. Във втория сет той доминира напълно, допускайки едва две непредизвикани грешки срещу цели 15 за Дрейпър, за да изравни резултата с 6:0. В решаващия трети сет британецът поведе с 5:3, запази преднината си и затвори мача с 6:4.
С този успех Дрейпър ще направи дебют в топ 10 на световната ранглиста, а при триумф на финала ще се изкачи до седмо място.
Финал срещу Холгер Руне
В мача за трофея Дрейпър ще се изправи срещу Холгер Руне, който надигра Даниил Медведев със 7:5, 6:4. Руне сложи край на серията си от седем поредни загубени полуфинала и ще играе на четвъртия си "Мастърс" финал.
"Той сервира много добре. Подобрява се и придоби огромна увереност. Очаквам вълнуваща битка", сподели Руне за предстоящия си съперник.
Датчанинът води с 1:0 в преките двубои, след като победи Дрейпър в Синсинати миналата година.