Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович записа втората си победа в група А на заключителния за сезона турнир на ATP пред повече от 17 000 зрители в зала „О2 Арина” в Лондон. В дербито в групата сърбинът победи в много оспорван и непредвидим мач поставения Анди Мъри с 4:6, 6:3, 7:5 след 2 часа и 34 минути игра. По този начин Джокович взе частичен реванш за загубата на финала на US Open през септември. Двамата обаче има шанс да се срещнат и на по-късен етап в турнира, тъй като са фаворитите за класиране на полуфиналите.

Двубоят започна добре за Мъри, който реализира пробив още в първия гейм и поведе в резултата. 25-годишният шотландец не изпусна инициативата до края на сета и не позволи на съперника си да стигне до точка за пробив. Така след 45 минути игра шампионът от US Open спечели първата част с 6:4.

Мъри имаше възможмост да направи ранен пробив и във втория сет, но Джокович се измъкна. Постепенно сърбинът намали броя на непредизвиканите грешки и покачи нивото на играта си. Световният номер 1 осъществи пробив за 4:2, а с гейм на нула приключи сета в своя полза при 6:3.

Решаващата част бе доста динамична и до последно не бе ясно кой ще е победителят. Ноле имаше три брейкпойнта в третия гейм и въпреки че съперникът му спаси първия – пробивът стана факт. Мъри взимаше все по-трудно подавнията си и му се наложи да отразява точки за пробив в петия и седмия геймове. Шотландецът обаче не се предаде. Той успя да върне пробива с помощта на „ястребовото око” за 4:4 и така остана в битката. При 5:5 Мъри изпусна отново сервис гейма си, а следващия гейм получи две точки за връщане на пробива. Той обаче не се възползва и така Джокович се поздрави с крайната победа.

"Надявам се, че всички вие се насладихте, защото се борихме до последната топка. Мачът можеше да завърши всякак. Той беше много добър в първия сет, а аз не можех да направя нищо срещу сервиса му. Просто играя всеки мач за победа. Първата ми задача сега е да разходя кучето", коментира Джокович.

Това бе 17-и сблъсък между двамата тенисисти и 10-и успех за сърбина. Той завърши мача с 4 аса, докато Мъри направи 9 директни точки от сервис.

В другия мач от групата чешкият тенисист Томаш Бердих постигна първата си победа след като надигра Жо-Вилфред Цонга от Франция със 7:5, 3:6, 6:1 след час и 52 минути игра. За Цонга това е втора загуба в групата, което на практика го оставя без шансове за класиране на полуфиналите.

След изиграването на втория кръг Ноле води с 2 победи пред Мъри и Бардих по 1 и Цонга без победа. Утре са последните мачове в групата Джокович - Бердих и Мъри - Цонга.

Днес са вторите срещи в група Б: Федерер - Ферер и Типсаревич - дел Потро.