Доминик Тийм спечели титлата на турнира от сериите АТР 500 в Рио де Жанейро. Поставеният под № 1 австриец победи в зрелищен финал Пабло Карено Буста със 7:5, 6:4. Той явно показа, че започва да намира формата след сравнително неуспешния старт за сезона и през цялата седмица демонстрираше отличен тенис. Австриецът определено е съвсем различен тенисист, когато играе на клей и днес изнесе поредното прекрасно шоу за бразилската публика.

Мачът започна равностойно като първи до пробив стигна Карено Буста, който поведе с 3:2. Той обаче не можа да затвърди пробива и Тийм изравни за 3:3. Световният № 8 показа класата и в заключителните минути на сета, когато с няколко отлично пласирани форхенда осъществи нов решителен пробив за 7:5.

Доминик Тийм на четвъртфинал в Рио

Рамос се справи с Фонини

Сценарият почти се повтори във втория сет. Този път Тийм удари първи за 4:2, а Карено Буста изравни до 4:4. Австриецът обаче отново бе на висота в решаващите мигове и с нов пробив в десетия гейм заслужи трофея след 92 минути на корта.

Това е втора титла за Тийм от турнир от АТР 500 и общо осма в кариерата му и първа на клей.

"Турнирът в Рио е голям и имах възможността да изиграя пет невероятни двубоя срещу страхотни играчи. Наслаждавах се също и на карнавала по улиците. Беше впечатляващо и с радост ще дойда отново догодина", заяви след успеха си Тийм.