Топ тенисистът ни Григор Димитров и партньорът му Фредрик Нилсен победиха с 6:2, 6:2 братята Райън и Крисчън Харисън във втория кръг на Мастърс 1000 в Маями.

Гришо и датският му колега впечатлиха с перфектни отигравания и в целия мач нито веднъж не се стигна до дюс в техни сервис геймове. Българо-датският дует загуби всичко на всичко само 11 точки в подаванията си. Григор и Фредрик достигнаха на четири пъти до пробив и след 47 минути игра сложиха точка на мачка като победители.

В спор за място на четвъртфиналите Димитров и Нилсен ще се изправят срещу седмите поставен Микаел Лоьдра/Леандер Паеш, намиращи се съответно под №32 и №8 в ранглистата на двойки.

Френско-индийската двойка е спечелила общо 76 титли, десет от които от Големия Шлем. Льодра има два трофея от Australian Open и един от Уимбълдън, а Паеш има дори Голям Шлем - печелил е по веднъж Australian Open и Уимбълдън, на два пъти US Open и на три пъти Ролан Гарос.

Срещата на Григор Димитров от третия кръг на двойки ще започне около 21:00 ч. българско време тази вечер. Далеч по-интригуващият сблъсък с Анди Мъри на сингъл влиза в програмата за понеделник.