Следващият противник на Григор Димитров на турнира по тенис в Акапулко е латвиецът Ернест Гулбис. Мачът ще е четвъртфинал, а българинът ще търси реванш за загубата с 4:8,  6:7(3) преди две седмици на турнира в Ротердам. Ключът към успеха ще бъде намирането на противодействие на убийствено точния начален удар на латвиеца.

Гулбис се намира в страхотна форма. В Ротердам той стигна до полуфинал, а седмица по-късно спечели титлата в Марсилия. Срещата ще бъде и директен сблъсък за влизане в топ 20, откъдето Григор беше изместен именно от латвиеца.

Гулбис стигна до четвъртфинала в Акапулко след драматичен двубой с Давид Гофен (Белгия). Мачът завърши  6:1, 3:6, 7:6(4) като и двамата тенисисти имаха шансове за победата. Белгиецът пропусна цели шест брейкбола в третия сет, Гулбис пък имаше два мачбола при резултат 5-4 гейма, но в крайна сметка се стигна до тайбрек, спечелен със 7-4 точки от изпълнения с увереност и отново сервиращ великолепно латвиец, приключил двубоя с цели 22 аса.

Мачът между Григор Димитров и Ернест Гулбис  е на Централния корт т.е. ще може да се наблюдава на живо в интернет. Двубоят е четвърти последен на Централния корт и ще започне не преди 05:00 ч.