Втората ракета на България Димитър Кузманов загуби четвъртфиналния си мач на ежеседмичния турнир по тенис на червени кортове в турския град Анталия, който е с минималния награден фонд 15 хиляди долара.

Мико беше водач на схемата, но преклони глава пред бойкия представител на Казахстан Дмитри Попко. Срещата продължи повече от два часа и половина, премина през обрати и завърши при резултат 3-6, 6-2, 2-6.

Петя Аршинкова на крачка от полуфинал в Анталия

Българката водеше с 4-2 гейма в третия сет срещу тенисистка от Еквадор

Достигналият до 178-мо място в ранглистата на ATP - Попко се оказа по-свеж в края на двубоя и го реши, спечелвайки последните четири гейма.

За място в решителния мач за титлата в Анталия Попко ще срещне германеца Петер Торебко, надвил в почти тричасов двубой представителя на Франция Жул Окала з 3-6, 6-1, 6-3.