Димитър Кузманов победи силния французин Глеб Сахаров с 6-3, 6-0 за 54 минути и се класира за втория кръг на турнира на червени кортове в Меербуш (Германия).

Турнирът в Синсинати е много важен за мястото на Григор Димитров в ранглистата на ATP

Българинът е седми във виртуалната класация

Надпреварата е от сериите "Чалънджър" с награден фонд от 43 хиляди евро и гостоприемство, което става задължително за подобни турнири от следващата година.

Мачът беше оспорван до шестия гейм, когато Мико проби за 4-2. След това българинът даде само гейм на Сахаров и комфортно спечели мача.

Във втория кръг Кузманов може да играе с №3 Алексей Ватутин, Русия, който през тази година се представи силно на няколко турнири от ATP. Другата опция е французинът Максим Жанвие.

Силният турнир осигури 6 точки за ранглистата на ATP за втората ракета на България.