Втората ракета на България Димитър Кузманов се класира за 1/8-финал на турнира по тенис на червени кортове от серията "Чалънджър", който се провежда в португалската столица Лисабон и е с награден фонд 44820 евро.

Кузманов елиминира №198 в света Фредерико Ферейра Силва (Португалия) със 7-5, 6-3 след почти два часа и половина игра.

Мико пропиля аванс от 5-1, но все пак стигна до успеха в първия сет след трети пробив в последния гейм. Във втората част българинът на два пъти повеждаше с брейк напред, но едва след решителен пробив за 5-3 той успя да затвори мача в деветия гейм при третата си възможност на собствен сервис.

С този успех Димитър Кузманов 11 точки за световната ранглиста и ще добави 730 евро в банковата си сметка. Мико започна от квалификациите в Лисабон, така че днешната победа е трета за него в турнира.

Следващият съперник на Кузманов ще бъде победителя от мача между представителя на домакините Жоао Домингош и игралият в основната схема на "Ролан Гарос" французин Бенжамен Бонзи.