Втората ракета на България Димитър Кузманов се класира за четвъртфинал на турнира на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Адриан Андреев ще играе 1/2-финал в Ченду с шампиона от Буенос Айрес

Българинът загуби третия си мач от юношеския "Мастърс" в Ченду

Водачът на схемата се справи с напористия представител на домакините Рикардо Балцерани за 2 часа и 55 минути със 7-5, 4-6, 6-3.

Поставеният под № 1 Кузманов победи със 7:5, 4:6, 6:3 Рикардо Балцерани Италия за 2 часа и 55 минути игра. В първия сет Мико поведе с 5-2, допусна изравняване за 5-5, но проби отново в последния гейм.

Втората част беше за Балцерани, който дръпна решително с 5-2. В последния сет Кузманов беше неудържим до 4-0 и след това рутинно запази преднината си.

С този си успех Мико заработи 8 точки за ранглистата на ATP и днес ще играе са място в полуфинала с №4 Едуард Лобато (Испания).